Облако тегов

среда, 21 апреля 2010 г.

Esimene nädal

Sissejuhatus

Nädala kodutöö veebilink: http://lemill.net/content/webpages/viitamine-ja-viidete-haldamine-e-oppes-pohimotted-moisted-reeglid

Ülesanded
1. Palu ühel oma kooli üliõpilasel ja ühel õppejõul oma sõnadega seletada, miks on viitamine oluline.
Õpilased suhtuvad viitamisse päris kergekäeliselt ja mitte alati ei viita nad algallikatele.
Õpetajad peavad viitamiste kasutamist kohustuslikuks.

2. Leia veebist üks korrektselt algallikatele viitav õppematerjal ja üks mittekorrektselt viitav õppematerjal. Mis on mittekorrektselt viitava materjali puudused?
Siis, kui lugesin ülesannet, mul tuli meelde, et eile ma riputasin kooli koduleheküljele artikli sellest, et meie õpilased külastasid Viimsi Peokeskust ja mõtlesin, et äkki oleks vaja lisada ka link peokeskuse saidile?

3. Millised nõudmised sead Sa oma üliõpilastele kirjalike tööde vormistamiseks ja viitamiseks? Kas Sinu õppeasutuses on kehtestatud üldised tööde vormistamise ja viitamise nõuded?
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses on kehtestatud „LÕPUTÖÖDE KOOSTAMISE JUHEND“. Seal on ka niisugune punkt nagu „Kasutatud allikate loetelu“
„Kasutatud allikate loetelu hõlmab ainult töö koostamisel kasutatud ja viidatud allikaid. Nendeks on eelkõige raamatud, artiklid ajakirjadest, ajalehtedest, materjalid internetist, seadusandlikud aktid jne. „
Seega tundub, et ranged viitamisreeglid meie koolis puuduvad.

1 комментарий:

  1. Kooli kodulehel olevate uudiste juures viitamise kohta mingeid kindlaid reegleid välja tuua ei saa. See on rohkem sisetunde küsimus. Kui uudis on kirjutatud mingi allika põhjal, siis tuleks sellele allikale viidata (näiteks uudis riigieksamite või koolivaheaegade kuupäevade kohta võib sisaldada linki vastavale HTM määrusele). Selle Viimsi Peokeskuse külastuse uudise juurde lingi panemine oleks viisakas. Nii saab lingiga tunnustada oma koostööpartnereid.

    ОтветитьУдалить